GO! BS De Tandem plant een toekomstboom

Vrijdag 27/11/2020 werd op de speelplaats van GO! BS De Tandem een toekomstboom gepland. De grijze vlakte van de speelplaats werd letterlijk en figuurlijk doorbroken en maakte voor een stukje plaats voor een toekomstboom, een plataan (klik hier voor meer info).

Toekomstbomen zijn bomen die voldoende ruimte en verzorging krijgen om te kunnen uitgroeien tot monumentale bomen van minstens 100 jaar. Het worden beeldbepalende bomen die onze schoolomgeving allure en karakter geven.

Samen met Natuurpunt en partners Meetjesland konden de kinderen meehelpen om de boom te planten, palen in de grond te kloppen en het bordje ‘toekomstboom’ op te hangen.

Door deze boom te planten denken de kinderen na over de gevolgen van de klimaatopwarming en begrijpen ze wat bomen betekenen om dit tegen te gaan. Namelijk bomen zuiveren de lucht, absorberen geluid en zorgen voor een aangename, groene sfeer.